Kasa czy drukarka fiskalna – jakie urządzenie wybrać dla swojego biznesu?

Kluczową decyzją podejmowaną przez każdego przedsiębiorcę jest wybór urządzenia rejestrującego, dlatego warto poświęcić trochę czasu na poznanie podstawowych różnic, tak aby wybrać najlepszą opcję dla potrzeb prowadzonej działalności.

 

Kasa fiskalna

Kasa fiskalna jest urządzeniem, które działa samodzielnie. Wszystkie kody oraz informacje na temat sprzedaży mogą zostać zaprogramowane na kasie, bezpośrednio z klawiatury. Kasa fiskalna umożliwia samodzielną sprzedaż bez konieczności dodawania innego sprzętu, a także pozwala na drukowanie raportów i innych zestawień. Można ją również podłączyć do komputera, dzięki czemu uzyskamy możliwość zaprogramowania podstawowych towarów i usług.

 

Drukarka fiskalna

Drukarka fiskalna jest stworzona do pracy z innymi urządzeniami. Pozwala na współpracę z komputerem i jednocześnie bez niego nie może pracować, ponieważ nie jest osobnym sprzętem, a częścią całego systemu sprzedaży. Drukarka fiskalna umożliwia zafiskalizowanie paragonów bezpośrednio z programu magazynowo-księgowego oraz zapewnia większą kontrolę wszystkich dokumentów, jednak bez komputera i odpowiednio dobranego oprogramowania nie jest w stanie samodzielnie prowadzić sprzedaży.

 

Gdy już znacie główne różnice pomiędzy kasą, a drukarką fiskalną, możecie samodzielnie podjąć decyzję o wyborze odpowiedniego urządzenia, które sprawdzi się w Waszej firmie. W zależności od tego czy wolicie, aby urządzenie współpracowało z programem i było częścią systemu sprzedaży, czy żeby pracowało samodzielnie, bez konieczności podłączania dodatkowych urządzeń.

 

Warto zwrócić uwagę na fakt, że urządzenie rejestrujące sprzedaż możemy użytkować przez okres 5, a nawet więcej lat, dlatego mimo wszystko przed zakupem warto skonsultować się z obsługą, która wskaże optymalne rozwiązanie dla potrzeb konkretnego biznesu.